top of page

שתי חרבות - טיפול משנה חיים לילדים ולבני נוער

מנחה ומלווה איתמר זדוף

על התהליך

 

לאחר מפגש היכרות בו הילד\ה מחליטים שהם מעוניינים לצעוד בדרך, אנחנו פוצחים בתקופה של שלושה חודשים של מפגשים אישיים. אנחנו עובדים יחד על בניית הקשר שבנינו, מורה ותלמיד/ה, על קידום תפקודים גופניים/נפשיים (לדוגמא: קורדנציה כנגד אומץ לב). בתום שלושת החודשים הראשונים, אנחנו מקיימים  פגישת הורים בה מדייקים ביחד את הקשיים, קובעים סדרי עדיפויות טיפוליים ויעדים חדשים או מחודשים הניתנים למדידה. הטיפול נמשך בהתאם לצרכים של הילד/ה ולמידת הנכונות להעמיק. 

למה זה טוב ומטיב?
•    בעיות קשב וריכוז
•    חוסר במיומנויות למידה
•    קשיים חברתיים במגוון מופעים
•    קשיים בהפנמת גבולות ובקבלת סמכות
•    אימפולסיביות 
•    קשיים בקואורדינציה
•    דימוי עצמי נמוך והימנעות
•    קשיים בויסות רגשי וחושי (יתר או נמוך)
•    תחושת חוסר משמעות, היעדר מוטיבציה
•    בעיות בהתארגנות

מהי שיטת "שתי חרבות"? 
שיטת שתי חרבות (הידועה גם לעתים בתור שיטת "לוחמי האור") היא שיטה פורצת דרך, להתמודדות עם קשיי למידה ותפקוד בקרב ילדים ובני נוער ע"י שילוב של דיסציפלינות חינוך ומגוון אלמנטים מתוך האוקיאנוס האדיר של  אמנויות הלחימה מן המזרח הרחוק ועולמות הפנטזיה.
ייחודה של השיטה נעוץ בנרטיב "דרך הלוחם" אותו היא מייצרת ומבססת בהתמדה, ובכך מצליחה לחשוף בקרב התלמיד/מטופל מוטיבציה גבוהה לקחת חלק בתהליך ולהמשיך בדרך, גם כשהיא מאתגרת ולא בהכרח קלה מעת לעת. השיטה הוליסטית במהותה, שעובדת בו זמנית על שלושה רבדים: גופני, קוגניטיבי ורגשי. דרך הרפתקאות מסמרות שיער, לוחמה ביצורים קדמונים, שימוש בכלי נשק עליהם יכול היה רק לחלום עד עתה –מגשים הלוחם את ייעודו בחיים. ומסגל הרגלים טובים של לוחם אמיתי: כבוד, משמעת עצמית גבוהה, דחיית סיפוקים, תעצומות נפש להתמודדות עם אתגרי החיים השונים, קשב וריכוז. 
WhatsApp Image 2020-10-04 at 11.18.31.jp

קצת על המורה
הי. שמי איתמר. אני עובד עם ילדים ועם בני נוער מזה 20 שנה ויותר, הן במסגרת החינוך הפורמלי והן בחינוך הלא פורמלי. בגיל 21, נסעתי בעקבות ייעודי כלוחם ליפן, שם ביליתי תחת מורי ורבי קאציוקי שיממוטו שיהאן ולמדתי את רזי אמנות הלחימה אייקידו ואמנות שליפת החרב (אייאידו). בתום 7 שנים קצרות מדי, חזרתי לישראל. כיום אני מלמד אייקידו לוחמים בגיל 5 עד גיל 65. 
לשיטת "שתי חרבות" התוודעתי ב-2019, שהתאימה לתפיסת עולמי, ממש כמו שאומרים ככפפה ליד. גם באייקידו וגם בשיטת הטיפול "שתי חרבות" אחד מעקרונות היסוד הוא כי אמנויות הלחימה סיימו את תפקידן בתור מכשירי הרג וירטואוזיים ומהוות כיום אמנויות ריפוי ושכלול אישי וחברתי. 
אני מטפל במרכז השיטה, המרכז ללוחמי האור בחדרה וכן בקליניקה שלי בפרדס חנה.

תודה. אשוב אליכם בהקדם

עניינים טכניים, עלויות וכיו"ב
הטיפולים מתקיימים בשעה וביום קבועים אחת לשבוע. לעקביות של הזמן ישנה חשיבות קריטית בתהליך, ולכן הגמישות מבחינת שינוי השעות ומועדי המפגש מועטת ביותר.
מחיר טיפול פרטני שמשכו 50 דקות הוא 250 ש"ח פר מפגש, כולל מע"מ.
המפגשים אחת ל-3 חודשים עם ההורים בעלות 200 ש"ח למפגש. 

ליצירת קשר

bottom of page